Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

To nesmíte přehlédnout! Odkaz na odkazy na zaručeně zaručené informace... Aktualizováno!

29. 12. 2016 10:01:10
Přidám se k pár nejmenovaným kolegům blogerům a také "objevím Ameriku". I já tak udělám "reklamu" asi tři roky starému, neustále aktualizovanému seznamu několika jejich oblíbených zdrojů informací. Pokusím se o trochu jiný úhel

pohledu.

Pod následujícím odkazem si můžete poslechnout rozhovor s koordinátorkou nového "Centra proti terorismu a hybridním hrozbám":

https://video.aktualne.cz/dvtv/muzeme-vyvracet-i-nepravdive-informace-z-volebnich-kampani-n/r~cd337e54d10411e6aa860025900fea04/

Vypadá to, že je k tomu "objevení Ameriky" přiměla svým novoročním projevem samotná hlava státu, která se v jedné části svého"neočekávaně progresivního projevu", zřejmě přímo z pera svého šéfporadce Nejedlého, opřela do snah Ministerstva vnitra o zavedení státní cenzury internetu namířené právě proti propagandistickým webům a šíření nebezpečných dezinformací na internetu, zejména pak prostřednictvím sociálních sítí. Přiznám se, že i mě náš pan prezident inspiroval...

Jinými slovy panu prezidentovi se nelíbí snahy bezpečnostních složek našeho státu, které mají za úkol chránit naší bezpečnost v souladu s naším právním řádem, principy svobody a demokracie a už vůbec mu "nejde pod nos" jakákoliv možná odveta proti "zajisté neexistující" ruské kybernetické válce, kterou u nás organizuje zdaleka nejen více než 140 "diplomatů" Ruské ambasády. Kvůli čemu je tedy opravdu ten humbuk?

Od ledna 2017 vzniká na Ministerstvu vnitra ČR odbor, který bude vyhledávat a monitorovat dezinformační a propagandistické weby a informační zdroje a bude na jedné straně úzce spolupracovat (předávat informace) s bezpečnostními službami a složkami státu, zejména BIS, NBÚ a policií (koordinovat činnost) a na druhé straně bude dezinformace, neopírající se, nebo zkreslující prokazatelná fakta, uvádět co nejrychleji a nejpřesněji do souladu s těmito "vyzdrojovanými" fakty a zároveň bude v mezích platné legislativy bránit dalšímu šíření prokazatelných dezinformací na internetu, zejména na sociálních sítích.

Uváděním dezinformací na "pravou míru" bude tedy vytvářet jakýsi servis pro ty, co si nejsou schopni, nebo ochotni relevantnost informací, které bez rozmyslu šíří dále, ověřit samy. Tuto snahu popravdě osobně považuji za poněkud naivní, protože přimět notorické hltače a šiřitele dezinformací a propagandy se zamyslet a ověřit si relevantnost oněch "informací" před jejich dalším šířením bych přirovnal k nerovnému boji s napravováním alkoholiků nebo uživatelů omamných látek. Chápu rovněž, že z jejich úhlu pohledu se logicky nepochybně bude jednat o "prachsprostou cenzuru, návrat starých pořádků, komunistickou zvůli a kdoví co ještě", určitě se to v diskuzi dozvím...

Chápu, že zejména provozovatelé, ale i uživatelé těchto, pro mě obskurních "pravdu a lásku" do všech stran šířících webů, bijí na poplach, byť bezpečnostními službami země jsou již monitorování řadu let. Proto také existuje onen jejich neustále aktualizovaný seznam.

Jak BIS, NBÚ tak i příslušné útvary policie již také pravidelně několik let jak vládu, tak příslušný výbor parlamentu, nepochybně i prezidenta republiky (nevím jak na hradě zacházejí z utajovanými informacemi, když ani kancléř není prověřen) a prostřednictvím veřejných částí výročních zpráv i širokou veřejnost informují o probíhající kybernetické válce spočívající v šíření dezinformací, poplašných zpráv, propagandy... nejsilněji právě z Ruska, ale i Číny. Je to pro mnohé ale dost dlouhé a nezáživné čtení, to chápu. Proč se namáhat, když na netu, nebo od svých velkohubých "guru" získáme tolik zajímavých, zaručených "informací" a navíc většinou ještě v hezky jadrné formě... Kdo by navíc věřil těm "zaprodaným a zkorumpovaným" bezpečnostním složkám, že?

Ono nepřijít do styku s weby uvedenými na onom seznamu, jste-li aktivní na sociálních sítích, je zhola nemožné. Odkazy na ně, na jejich "produkty, výtvory a výplody" na člověka vyskakují doslova na každém kroku. Nahlédnout éodolá asi málo kdo. A popravdě právě proto nemám vůbec žádný problém oněm webům udělat reklamu.

Pokud už patříte mezi jejich "obětní beránky", dáte mi to jako "zarputilému cenzorovi, bolševikovi, havloidovi, sluníčkáři, kavárníkovi, magorovi atd." opět nejspíš patřičně sežrat v diskuzi, jste-li z druhé strany spektra a pokud Vás tedy zdravá mysl a selský rozum neopustily do dneška, ani tato moje "reklama" Vás na zcestí zajisté nepřivede, není k tomu žádný důvod.

Ostatně těžko tam může dovést průměrně inteligentního člověka, který nerezignoval na to přemýšlet a ověřovat si informace z více zdrojů dříve, nežli se stane dalším "bílým koněm" v šíření dezinformací, štvavých kampaní, propagandy, drbů, pomluv atd. a k tomu nejlépe ještě hezky tou pravou, jadrnou, nebo ještě lépe třeba rasismem "provoněnou" češtinou...

Takže šup, máte-li zájem, tady je odkaz na ony zdroje, možná i Vašich "zaručeně nezávislých a nezmanipulovaných", informací:

http://www.evropskehodnoty.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/

PS:

Nenávist šířící, mnohdy rasistickými, konkretní osoby, nebo třeba instituce vulgárně urážejícími komentáři v diskuzích, komentech, blozích apod. jsou nejen sociální sítě doslova přesyceny. Setkáváme se s tím ve virtuálním prostředí všichni dnes a denně. Někteří z nás jsou pak ti, kteří asi chtějí urážkami a dehonestací jiných na sebe upoutat pozornost, jdou tak mnohdy hodně za hranu pomyslné hranice a pod rouškou svobody a demokracie komu se jim zlíbí sdělují hezky od plic co si o nich, nebo o někom jiném konkrétním myslí. To že zanechávají svoji elektronickou stopu v tu chvíli neřeší.

Neřeší ani to, že to jejich právo a svoboda končí právě tam, kde začínají svoboda a práva někoho jiného. Ústava, Listina základních práv a svobod jsou pro takové šiřitele "jadrné pravdy" vhodným nástrojem pouze ve chvíli, kdy jsou oni samy za své chování osočeni, zablokováni apod. Ani to je nezastaví, neodradí naopak. Vytvoří si anonymní profily a to jsou pak skuteční echt hrdinové a "obránci svobody", na které nikdo nemá. Jakákoli zmínka o tom, že by jednou někdo jejich řádění na internetu mohl udělat přítrž a dohnat je za jejich výroky třeba před soud a ten je odsoudit, je logicky mírně řečeno dovádí k ještě většímu šílenství a ohánějí se omezováním svobody slova, návratu cenzury, komunismu apod.

Ten kdo se chová v duchu těch dvou našich základních ústavních zákonů a uvědomuje si, že stejná práva a povinnosti máme všichni a kdo je porušujeme vystavujeme se postihu, nemusí mít dále ze svého počínání ve virtuálním prostředí obavy.

Ti co nemají tak úplně čisté svědomí, jsou nyní na pozoru a ze svého úhlu pohledu naprosto oprávněně křičí. Nelíbí se jim, že jejich jadrné urážející, mnohdy rasistické, nenávistné příspěvky jsou mazány, profily blokovány apod. v naprosté většině právě proto, že jejich činnost byla někým jiným, koho se nějak dotkla, nahlášena.

Ten administrátor, správce se pak stává tím arbitrem, kdo rozhodne, zda má pravdu ohlašovatel, nebo ten, kdo onen příspěvek do diskuze vložil. Nyní se mezi ty "arbitry" jen více zapojí i stát a potažmo i orgány činné v trestním řízení a to v souladu s naším právním řádem.

Autor: Pavel Holub | čtvrtek 29.12.2016 10:01 | karma článku: 48.21 | přečteno: 19351x

Další články blogera

Pavel Holub

Dostává Miloš Zeman rozum? Aneb rozloučení s kardinálem Miloslavem Vlkem - aktualizováno!

Po delší době zas mohu prohlásit, že jsem hrdý na to, jak se Miloš Zeman zachoval. Jeho avizovaná neúčast na pohřbu kardinála Vlka je možná tím největším počinem, kterého se za dobu svého již čtyřletého mandátu dopustil.

21.3.2017 v 11:11 | Karma článku: 48.57 | Přečteno: 28244 | Diskuse

Pavel Holub

Vrchní optimalizátor křičí, chyťte zloděje! Aneb kozel zahradníkem...

Zatím se nám "kozel" usídlil na ministerstvu financí, ale na dobytí Strakovy akademie a potažmo Evropské rady mu zbývá již jen pár měsíců mazaného oblbování koziček. Ostatně v tom je "kozel" opravdu jednička.

16.2.2017 v 11:01 | Karma článku: 49.04 | Přečteno: 36089 | Diskuse

Pavel Holub

Kdykoliv se ocitnete na straně většiny...

...je na čase zastavit se a zamyslet se! Mark Twain. Řídilo-li by se lidstvo tímto jednoduchým, slavným a vše vypovídajícím citátem, neméně slavného amerického novináře a spisovatele, ušetřilo by si ve své historii, současnosti i

2.2.2017 v 11:21 | Karma článku: 48.10 | Přečteno: 22473 | Diskuse

Pavel Holub

Karel Srp, pouze další Zemanova provokace?

Karel Srp jeden ze signatářů, zakladatelů České jazzové unie, později Jazzové sekce, která organizovala koncerty a vystoupení vládnoucímu režimu zrovna nevonících skupin a interpretů. Důležitá byla i její publikační činnost.

26.1.2017 v 11:21 | Karma článku: 48.27 | Přečteno: 14688 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Václav Dlouhý

Mrzout starý zavináč gmail tečka com

Tak mi poprvé smazali blog. Uznávám,že opakovaný vtip není vtipem,ale nakonec jsem se rozhodl ho uveřejnit znova. Hlavně proto,že podle reakcí před smáznutím, téma blogu - stalking internetových a mobilních aplikací, vadí nejen mě

20.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 16.31 | Přečteno: 364 | Diskuse

Jan Šik

Leningrad: Cesta života

I v nejhorších situacích vždycky existuje naděje, že dojde ke změně a všechno se v dobré obrátí. V obleženém Leningradu k naději vedla cesta přes zamrzlé Ladožské jezero.

20.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 12.17 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jan Ziegler

Válka taxikářů aneb obcházení zákona

V Praze se rozhořel boj mezi zástupci taxislužeb a společnosti Uber, která jim fušuje do řemesla. Rozumím tomu, že někteří pražští taxikáři mají pověst, jakou mají, ale zákony musí platit pro každého.

20.11.2017 v 18:45 | Karma článku: 9.83 | Přečteno: 379 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K neudělení prezidentské milosti

Pátého ledna 2017 jsem na svém blogu psal o případu izraelského vojáka Elora Azarii, který zastřelil již zpacifikovaného teroristu. Ten se krátce předtím pokusil zavraždit jiného příslušníka Obranného vojska Izraele (IDF).

20.11.2017 v 17:30 | Karma článku: 16.99 | Přečteno: 479 | Diskuse

Jan Dvořák

Veřejnoprávní šupáci, aneb 200 x V. Filip

Těmi šupáky útrpně míním chudou Českou televizi, která je zřejmě finančně úplně na dně a rozprodává už i přenosovou techniku.

20.11.2017 v 17:13 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 810 | Diskuse
Počet článků 199 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2476

Krásný den, více o mě, mých názorech, vážně i nevážně mj. na https://www.facebook.com/pavel.holub.716Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.